Biceps ze stali

Biceps ze stali!

Uginanie przedramion ze sztangą podchwytem, to podstawowe ćwiczenie jest świetnym narzędziem kształtującym mięsień dwugłowy ramienia, mięsień ramienny oraz w mniejszym stopniu mięsień ramienno – promieniowy, mięsień nawrotny obły oraz zginacz nadgarstka i palców. Ponieważ do wykonywania tego ćwiczenia nie potrzeba specjalistycznego sprzętu, a jedynie niewielkiej przestrzeni na hantle lub sztangę, może być wykonywane praktycznie wszędzie.
Kołysanie się w przód i tył w stawach biodrowych, aby wspomóc i ułatwić ruch zmniejsza pracę mięśni dwugłowych i nadmiernie obciąża dolną część pleców.

Technika wykonania:
1. Stajemy prosto ze sztangą trzymana podchwytem (ręce trochę szerzej niż szerokość barków), grzbiet wyprostowany. Napinamy również mięśnie pośladków oraz brzucha. To będzie nasza pozycja startowa.
2. Bierzemy wdech i zginamy przedramiona. Pozycja powinna być stabilna bez zbędnego bujania tułowiem.
3. Wykonujemy wydech w końcowej fazie ruchu.
4. Opuszczamy sztangę i wracamy do pozycji startowej. Unosząc łokcie w końcowej facie ruchu zginacza zwiększamy napięcie mięśnia dwugłowego ramienia oraz angażujemy przednią część mięśnia naramiennego.
Ćwiczenie te można również wykonywać w oparciu plecami o ścianę – bez odrywania łopatek zyskujemy dodatkową kontrolę nad stabilnością tułowia i zyskujemy lepszą stabilność.
Chwiejąc się lub podnosząc duży ciężar dobrze jest stanąć w pozycji wykrocznej, aby zapewnić dodatkową stabilizację. Umożliwia to unieruchomienie tułowia i zapewnia dodatkowe podparcie dolnego odcinka kręgosłupa.
Zobacz także:
cennik
przepisy

Fot. Pixabay

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.