Cześć! Nazywam się Michał Strużyk i jestem dietetykiem klinicznym.

Jestem wychowankiem Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach, a także uczestnikiem licznych ogólnopolskich konferencji poświęconych żywieniu człowieka. Swoje doświadczenie i wiedzę wykorzystuję w profesjonalnej opiece pacjenta świadcząc kompleksowe usługi dietetyczno- sportowe.
W pracy zawodowej  opieram się na rzetelnych źródłach naukowych dotyczących skuteczności oraz bezpieczeństwa stosowanych terapii.

Prywatnie jestem pasjonatem sportów siłowych – kulturystyki, podnoszenia ciężarów oraz różnych form fitnessu, a moje wieloletnie doświadczenie treningowe sprawia, że doskonale rozumiem potrzeby osób aktywnych fizycznie, co bezpośrednio przekłada się na efekty u moich podopiecznych.
Indywidualne podejście do pacjenta pozwala mi skoncentrować się na konkretnym problemie, a co za tym idzie szybko osiągnąć zamierzone cele.


Cześć! Nazywam się Kamil Paprotny i jestem dietetykiem klinicznym.

Ukończyłem studia wyższe na wydziale ochrony zdrowia w Wyższej Śląskiej Szkole Medycznej w Katowicach na kierunku dietetyka kliniczna.

Dlaczego właśnie dietetyka? Całe życie interesowałem się biologią, środowiskiem i medycyną. Były to dziedziny, o których czytanie dawały mi dużą satysfakcję i szczęście. Wypadkową tych zainteresowań jest właśnie dietetyka, dlatego postanowiłem pójść na studia wyższe.

Wiedziałem także, że chcę pomagać ludziom i jest to idealny kierunek, który da mi możliwość edukacji i niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują, przy jednoczesnym spełnieniu naukowym. Na naszej stronie możecie znaleźć moje artykuły szczególnie poświęcone dietoterapii, newsom dietetycznym oraz GMO. Same artykuły to jednak za mało, dlatego zacząłem nagrywać podcast “Pół Godzinki Dla Słoninki” czyli pół godzinna audycja radiowa online gdzie poruszam rozmaite tematy ze świata dietetyki i zdrowia.

Jestem osobą, która ciągle poszerza swoją wiedzę, dlatego doszkalam się na przeróżnych szkoleniach i konferencjach dietetycznych, aby lepiej zrozumieć problemy chorób dietozależnych i pomóc wam w walce z przeróżnymi jednostkami chorobowymi.

Zajmuję się przede wszystkim dietoterapią w chorobach kardiologicznych oraz diabetologicznych, ale żadne tematy mi niestraszne!


Cześć! Nazywam się Nikola Molik i jestem fizjoterapeutą.

Aktualnie jestem w trakcie studiów magisterskich na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Dlaczego akurat ten kierunek? Ponieważ zawsze interesowałam się człowiekiem, jego anatomią oraz fizjologią. Ciekawość funkcjonowania poszczególnych układów człowieka doprowadziła mnie na studia, gdzie mogłam dowiedzieć w jaki sposób działają i co się dzieje, gdy któryś z nich zawodzi. Wiem, że dłonie terapeuty mają olbrzymie możliwości dlatego odczuwam chęć ciągłego rozwoju aby móc pomagać pacjentom. W swojej praktyce wykorzystuję przede wszystkim różne formy i techniki masażu. W kręgu moich zainteresowań głównie znajdują się pacjenci ortopedyczni.

Prywatnie jestem miłośniczką dobrego jedzenia, biegania, zwierząt i fantastyki.